Suplementy pomocne w walce z cellulitem

Cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jest on mało estetyczny i nic dziwnego, że kobiety, podobnie jak z oponką na brzuchu, nie czują się z nim najlepiej. Jak najszybciej pozbyć się cellulitu? Obok ćwiczeń i diety, które mają w tym pomóc, popularne są również preparaty antycellulitowe.

Rodzaje preparatów na cellulit

Biorąc pod uwagę cellulit, preparaty mające go zwalczyć, są obecnie bardzo różne. Ich pierwsza grupa jest odpowiedzialna za przyspieszenie metabolizmu, a co za tym idzie proces rozkładania tłuszczów do takiej postaci, w której zostaną one usunięte z organizmu. Druga grupa tabletek poprawia cyrkulację krwi oraz limfy, co także przekłada się na rozłożenie komórek tłuszczowych. Ostatni ich rodzaj pomaga w pozbyciu się z organizmu cellulitu wodnego. Ich zadaniem jest wyeliminowanie płynów i towarzyszących im toksyn.

Preparaty odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej

W pierwszej grupie suplementów, które mają pomóc w walce z cellulitem, są preparaty bogate w wyciąg z morszczynu, który przyspiesza metabolizm. Inne składniki takich suplementów to pobudzający przemianę materii olej rybi, który zawiera w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Ostatnim często spotykanym składnikiem jest herbata zielona, która utrzymuje prawidłowy poziom tłuszczów w organizmie. Dlatego zielona herbata na cellulit również jest przez specjalistów zalecana.

Suplementy na cellulit pobudzające cyrkulację krwi

Cyrkulację krwi poprawiają suplementy zawierające w sobie olej z ogórecznika. Krążenie krwi i limfy wspomagane jest też przez wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, która dodatkowo poprawia stan włókien kolagenowych. Inne składniki, jakie zawierają w sobie takie suplementy diety na cellulit to wyciąg z nasion winogron oraz czerwonej herbaty. Ten ostatni poprawia krążenie podskórne, pierwszy jest natomiast źródłem przeciwutleniaczy, które chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami.

Jak zwalczyć cellulit wodny?

Doustny preparat na cellulit wodny w swoim składzie zawierać może opuncję figową. Składnik ten wykazuje właściwości moczopędne, dzięki czemu usuwa z organizmu wodę i zawarte w płynach toksyny. Podobnie działa też mniszek pospolity. Wodę z organizmu usunąć pomaga wyciąg z pokrzywy. Warto dodatkowo zadbać, aby były one bogate w algi morskie, które mają wiele witamin, składników mineralnych i aminokwasów, dzięki którym skóra z cellulitem szybciej się regeneruje.

Jednym z często stosowanych przez kobiety preparatów jest Hydrominum. Na cellulit wodny pomaga on na tyle, że ceni się go naprawdę wysoko. Z kolei zabezpieczyć się przed cellulitem pomaga kwas hialuronowy, który wiąże wodę i sprawia, że naskórek jest gładki.

Widać więc wyraźnie, że suplementy na cellulit są bardzo różne. Ważne natomiast, aby były to najlepsze tabletki na cellulit. Wówczas walka z tym dość wstydliwym utrapieniem może być skuteczna, choć warto takim preparatom pomóc. Najlepiej poprzez aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę, które w walce z cellulitem są sprzymierzeńcami kobiety.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *